Η έλευση της Παγκόσμιας Ημέρας της Γυναίκας είναι η καλύτερη ευκαιρία για την γνωστοποίηση στο ευρύ κοινό του προγράμματος «Make Place For One More Woman», που ως στόχο έχει την διεύρυνση της συμμετοχής όλων των γυναικών στον αθλητισμό, στην προπονητική καθοδήγηση, την διοικητική στελέχωση καθώς και την άρση των αποκλεισμών.
Οι Ολυμπιονίκες κάνουν χώρο για περισσότερες γυναίκες στον αθλητισμό
Το πρόγραμμα «Make Place For One More Woman» έχει ως στόχο έχει τη διεύρυνση της συμμετοχής των γυναικών στον αθλητισμό
![Οι Ολυμπιονίκες κάνουν χώρο για περισσότερες γυναίκες στον αθλητισμό](/files/1/2017/03/athlgyn00.jpg)