Αυτή την άνοιξη, το bioten, το αγαπημένο brand φυσικής περιποίησης, αντλώντας έμπνευση για μία ακόμα φορά από τη φύση, μας παρουσιάζει τη νέα ολοκληρωμένη σειρά περιποίησης προσώπου, bioten vitamin C.
Η βιταμίνη C είναι γνωστή για τις ευεργετικές της ιδιότητες! Γνώριζες, όμως, ότι αποτελεί ένα δυνατό σου σύμμαχο, για την ανάδειξη της πιο λαμπερής εκδοχής σου; Πώς; Προστατεύει το κολλαγόνο και αναγεννά φυσικά το δέρμα, ελαχιστοποιεί τις λεπτές γραμμές και τις ρυτίδες, έχει αντιοξειδωτική δράση και σου χαρίζει μια επιδερμίδα που ακτινοβολεί!
![](/image/s320x/file/files/1/2021/06/bioten_vitamin_c_1_0.jpg)
Και όλα τα παραπάνω, 365 ημέρες το χρόνο, αφού η σειρά Vitamin C περιέχει σταθερή και υψηλή ανεκτικότητα βιταμίνης C, προσφέροντάς μάς λαμπερή, αναζωογονημένη και νεανική επιδερμίδα!
Η νέα σειρά αποτελείται από:
- κρέμα ημέρας και κρέμα νύχτας με 100% φυσικό εκχύλισμα πορτοκαλιού και lime
- αμπούλες λάμψης και αντιγήρανσης που περιέχουν κατά 5% ένα ισχυρό σύμπλεγμα βιταμίνης C και ενός αμινοξέος που ενισχύει τη λάμψη
- την υφασμάτινη μάσκα bioten vitamin C, συνώνυμο της αναζωογόνησης και της ενυδάτωσης.
Η φύση μας φροντίζει και τη φροντίζουμε κι εμείς
Η σειρά bioten vitamin C αποτελεί την πιο φυσική επιλογή για τη φροντίδα του προσώπου, αφού η σύσταση όλων των προϊόντων της είναι φυσικής προέλευσης σε ποσοστό 85% τουλάχιστον. Οι συσκευασίες τους είναι επίσης φιλικές προς το περιβάλλον, καθώς αποτελούνται από 100% ανακυκλώσιμα υλικά, ενώ τα βάζα είναι κατασκευασμένα από 30% ανακυκλωμένο γυαλί.
![](/image/s320x/file/files/1/2021/06/bioten_vitamin_c_3_0.jpg)
Η bioten, επισφραγίζοντας τη δέσμευσή της για σεβασμό προς τη φύση, έχει λάβει την πιστοποίηση FCS, για βιώσιμες πρακτικές σε όλα τα στάδια παραγωγής των προϊόντων.
Η σειρά είναι διαθέσιμη σε φυσικά & online supermarket και καταστήματα καλλυντικών, ενώ περισσότερα μπορείτε να μάθετε στο biotencosmetics.com.