Υλικά
- 400 γραμ. σπαγγέτι, ταλιολίνι ή λιγκουίνι (ακόμα εντυπωσιακότερο θα γίνει με τοναρέλι)
- 200-250 γραμ. πεκορίνο Ρομάνο (αν βρείτε παλαιωμένο, ακόμα καλύτερα)
- Τουλάχιστον 1 κουταλιά της σούπας φρεσκοτριμμένο μαύρο πιπέρι
- Χοντρό αλάτι
- Βούτυρο
- Αν θέλετε, μπορείτε να προσθέσετε και 100-150 γραμ. παρμιτζιάνο ρετζιάνο
Όταν μιλάμε για μαγειρική, οι προσδοκίες μας υπερβαίνουν κάποιες φορές τις ικανότητές μας και η συμφορά καραδοκεί στη γωνιά! Όλοι ονειρευόμαστε εξάλλου να γεμίζουμε το τραπέζι με σοφιστικέ γεύματα και γκουρμέ πινελιές, στην πραγματικότητα όμως καταφεύγουμε σε ετοιματζίδικες σάλτσες και σερβίρουμε τελικά… μακαρόνια. Στην οδύσσεια της λαχταριστής στο μάτι και το στόμα κουζίνας δεν είμαστε όμως μόνοι, καθώς οι καλύτεροι των καλυτέρων μοιράζονται μαζί μας τις γευστικές εμπνεύσεις τους για γρήγορες και απλές συνταγές με μεγάλες ωστόσο φιλοδοξίες. Και εντυπωσιακά αποτελέσματα φυσικά στο πιάτο, αλλά και… αλλού! Κι αν ο έρωτας περνά πρώτα από το στομάχι, με τις παρακάτω δημιουργίες το πέρασμα είναι εξασφαλισμένο, ακόμα και για τους απαιτητικότερους ουρανίσκους ή τις δυσκολότερες στο φλερτ υπάρξεις… Μακαρόνια Cacio e Pepe