Είναι πρακτικά παντού, πάνω στην ταυτότητα και το διαβατήριο, είναι ο τρόπος με τον οποίο αναγνωρίζεται ο ύποπτος σε μια αστυνομική έρευνα, είναι τέλος το πώς ανακαλύπτεις έναν παλιό φίλο στον δρόμο, έστω κι αν έχεις να τον δεις χρόνια και χρόνια. Και δεν είναι τίποτα άλλο από το πρόσωπό μας, αυτό το μοναδικό χαρακτηριστικό που συνδέεται άρρηκτα με την ταυτότητά μας, τόσο μοναδικό που σύντομα θα χρησιμοποιείται ευρέως ακόμα και για να ξεκλειδώνεις το κινητό σου ή να αποκτάς πρόσβαση στο σπίτι σου. Μιας και κάθε πρόσωπο είναι μοναδικό στον κόσμο, σωστά; Αυτό δεν είναι το θεμελιώδες στοιχείο που ενυπάρχει στη βάση όλων αυτών; Μόνο που μια μέρα συναντάς τον σωσία σου και η ψευδαίσθηση καταστρέφεται στη στιγμή! Η λαϊκή σοφία το λέει εξάλλου διαχρονικά πως όλοι έχουμε τον σωσία μας κάπου εκεί έξω. Κάπου υπάρχει δηλαδή ένας δεύτερος εαυτός μας, ένας δίδυμος ξένος, το ακριβές αντίγραφό μας που έχει τα μάτια της μητέρας μας και τη μύτη του πατέρα μας, όπως ακριβώς κι εμείς δηλαδή. Ακόμα και αυτή την ενοχλητική κρεατοελιά που έχεις από καιρό αποφασίσει να βγάλεις.
![weektelhs6 weektelhs6](/image/s320x/file/files/1/2018/02/weektelhs6.jpg)
![weektelhs10 weektelhs10](/image/s320x/file/files/1/2018/02/weektelhs10.jpg)
![weektelhs3 weektelhs3](/image/s320x/file/files/1/2018/02/weektelhs3.jpg)
![weektelhs8 weektelhs8](/image/s320x/file/files/1/2018/02/weektelhs8.jpg)
![weektelhs9 weektelhs9](/image/s320x/file/files/1/2018/02/weektelhs9.jpg)
![weektelhs5 weektelhs5](/image/s320x/file/files/1/2018/02/weektelhs5.jpg)
![weektelhs4 weektelhs4](/image/s320x/file/files/1/2018/02/weektelhs4.jpg)