Η εμφάνιση δεν ήταν αυτή που ήθελε ο Δέλλας, που χρειάστηκε μεγάλες επεμβάσεις του Ανέστη, όμως η δουλειά έγινε στο «Αλκαζάρ». Με γκολάρα του Πλατέλλα η ΑΕΚ πήρε τρίποντο στην Λάρισα, 1-0, και βρίσκεται μια ανάσα απ’ το «σφράγισμα» της ανόδου.

Ματς για γερά νεύρα στην μεγαλύτερη διάρκειά του. Σ’ ένα κακό πρώτο ημίχρονο, η «Ένωση» χαμογέλασε αφού βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με υπέροχο σουτ του πρώην μεσοεπιθετικού της Ξάνθης έξω από την περιοχή (42’). Στο πρώτο 45λεπτο, που σημαδεύτηκε με ολιγόλεπτη διακοπή, λόγω ρίψης κροτίδων και καπνογόνων από τους οργανωμένους των «βυσσινί», οι «κιτρινόμαυροι» διαμαρτύρονται δικαιολογημένα για πέναλτι που δεν τους δόθηκε στο 25ο λεπτό σε μαρκάρισμα στον Λαμπρόπουλο.

Επιθετικός μονόλογος για την ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου στο δεύτερο ημίχρονο. Η Λάρισα έχασε μεγάλες ευκαιρίες για να απαντήσει, όμως βρήκε απέναντί της και τον εξαιρετικό Γιάννη Ανέστη, που κράτησε μόνος του –σε αρκετές στιγμές- την άμυνα της ομάδας του.

Πηγή: sport-fm.gr