Η Φερεντσβάρος υποδέχθηκε την Ουίπεστ στο ντέρμπι του πρωταθλήματος της Ουγγαρίας και οι οπαδοί της έκαναν δεν πανηγύρισαν μόνο για τη νίκη με 1-0 χάρη σε γκολ στο 92ο λεπτό, αλλά και για την πλάκα που έκαναν σε αυτούς της φιλοξενούμενης.

Συγκεκριμένα, οι οπαδοί των γηπεδούχων είχαν κρύψει καπνογόνα στο χρώμα της ομάδας τους, το πράσινο δηλαδή, στην εξέδρα που θα κάθονταν οι οπαδοί της Ουίπεστ. Αυτά, λοιπόν, τα καπνογόνα οι φίλοι της Φερεντσβάρος τα άναψαν με… τηλεχειριστήριο.

Όπως δείχνει το βίντεο που κυκλοφορεί στα social media, στην εξέδρα των οπαδών της Ουίπεστ άναψαν ξαφνικά πράσινα καπνογόνα, αφού πρώτα φαίνεται το χέρι του οπαδού που είχε το τηλεχειριστήριο, με τους φίλους της Φερεντσβάρος να πανηγυρίζουν για την καζούρα που τους έκαναν.

Καζούρα που έγινε ακόμη μεγαλύτερη στη συνέχεια αφού η ομάδα τους πήρε τη νίκη με 1-0 χάρη σε γκολ του Κεχίντε στο 92ο λεπτό.