Το εντυπωσιακό γκολ του Λιονέλ Μέσι ξεχώρισε στον αγώνα όπου η Ίντερ Μαϊάμι ηττήθηκε από την Ατλάντα Γιουνάιτεντ του Γιώργου Γιακουμάκη. Παρόλο που ο Μέσι πέτυχε ένα εξαιρετικό γκολ, η Ίντερ Μαϊάμι έχασε με σκορ 3-1, τερματίζοντας το αήττητο σερί των 10 αγώνων της στο MLS. Ο Γιακουμάκης μπήκε στο παιχνίδι στο 83ο λεπτό, και αυτή η νίκη ήταν η πρώτη της Ατλάντα στο πρωτάθλημα μετά από σχεδόν δύο μήνες.

Κατά τη διάρκεια του αγώνα, ο Σάμπα Λομπζανίντζε σημείωσε δύο γκολ για την Ατλάντα Γιουνάιτεντ, ένα σε κάθε ημίχρονο, ενώ ο Τζαμάλ Τιάρε πέτυχε άλλο ένα γκολ στο 73ο λεπτό, εξασφαλίζοντας τη νίκη και διακόπτοντας το σερί των εννέα αγώνων χωρίς νίκη για την ομάδα του. Η τελευταία νίκη της Ατλάντα πριν από αυτή ήταν στις 31 Μαρτίου, με 3-0 εναντίον του Σικάγο.

Το γκολ του Μέσι στο 63ο λεπτό ήταν μια κλασική επίδειξη της δεξιότητάς του, καθώς πέρασε την μπάλα ανάμεσα από δύο αμυντικούς και την έστειλε στη δεξιά γωνία της εστίας. Με αυτό το γκολ, ο Μέσι έφτασε τα 11 τέρματα στη σεζόν του MLS.