Η μόδα και η ομορφιά είναι συνυφασμένη κυρίως με τη γυναίκα. Ωστόσο τα τελευταία χρόνια και το ανδρικό φύλο διεκδικεί μερίδα του λέοντος στην περιποίηση και την προσεγμένη εμφάνιση. Η ομορφιά δεν χάνει ποτέ την αξία της και κατ’ επέκταση δεν χάνουν την αίγλη τους όσοι απασχολούνται σε αυτόν τον τομέα. Όλοι λοιπόν αναζητούν τους καλύτερους επαγγελματίες, που θα φροντίσουν για το καλύτερο αποτέλεσμα! Αν σου αρέσει να ασχολείσαι με την ομορφιά και να περιποιείσαι τους άλλους, τότε δεν έχεις παρά να επιλέξεις ένα από τα επαγγέλματα ομορφιάς του ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ 360.
Επαγγελματικό Μακιγιάζ και Θεατρικές Κομμώσεις
Αισθητική και Ποδολογία
Θαλασσοθεραπεία
Από τον 20ο αιώνα, η θαλασσοθεραπεία –ξεκινώντας από τη Γαλλία- έγινε ευρέως γνωστή σε όλη την Eυρώπη, ενώ σήμερα περιλαμβάνεται σε όλα τα οργανωμένα κέντρα για αισθητικούς αλλά και ιατρικούς λόγους. Ο απόφοιτος του κλάδου Στέλεχος Θαλασσοθεραπείας / Λουτροθεραπείας – SPA εφαρμόζει τις ειδικές θεραπείες κατά περίπτωση, με στόχο τη βελτίωση της ψυχικής και διανοητικής υγεία του ατόμου, καθώς και την καλύτερη εξισορρόπηση του σώματός του με το περιβάλλον.
Κομμωτική
Σχέδιο Μόδας και Styling
Η ώρα του Fashion Show By IEK DELTA 360!
Ο εκπαιδευτικός Όμιλος ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ 360 πραγματοποιεί κάθε χρόνο μία μοναδική επίδειξη μόδας, στην οποία πρωταγωνιστές είναι οι σπουδαστές του Τομέα Mόδας & Ομορφιάς! Μοναδικές ενδυματολογικές δημιουργίες, εξαιρετικό μακιγιάζ και πρωτοποριακά χτενίσματα συνθέτουν το σκηνικό των fashion shows!
Διεθνείς Πιστοποιήσεις
Το ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ 360 προσφέρει τη δυνατότητα στους σπουδαστές του να αποκτήσουν το Διεθνή Πιστοποιημένο τίτλο LRN. Η Πιστοποίηση LRN, επιπέδου Higher Diploma – Level 6 Equivalent, είναι αναγνωρισμένη από τον βρετανικό φορέα OFQUAL.
Ετήσια Προγράμματα Εξειδίκευσης
Οι καταρτιζόμενοι στα προγράμματα μετεκπαίδευσης επαγγελματιών έχουν το αποκλειστικό προνόμιο να αποκτήσουν Postgraduate Diploma – επιπέδου 7 από το Διεθνή Φορέα Πιστοποιήσεων LRN, αποκτώντας διευρυμένες δυνατότητες σε όλη την ΕΕ.
Γραφείο Σταδιοδρομίας
Το Γραφείο Σταδιοδρομίας του ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ 360 εξασφαλίζει εγγυημένη πρακτική άσκηση για τους σπουδαστές όλων των ειδικοτήτων. Πρόκειται για το πρώτο ΙΕΚ της χώρας που έδωσε τη δυνατότητα στους αποφοίτους του να έρχονται σε άμεση επαφή με τον επιχειρηματικό κόσμο.