Πορεία προς τη Βουλή πραγματοποιούν αυτή την ώρα οι εργαζόμενοι στους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς που αντιδρούν στη ρύθμιση της κυβέρνησης που προβλέπει την ένταξη όλων των παιδιών από 4 ετών στην υποχρεωτική εκπαίδευση.
Νωρίτερα πραγματοποίησαν συγκέντρωση διαμαρτυρίας έξω από το υπουργείο Εσωτερικών. Πριν από λίγο ξεκίνησαν την πορεία διαμαρτυρίας προς τη Βουλή.
Φωτορεπορτάζ: Γιάννης Κέμμος, Κατερίνα Καμπόσου