Ένας νέος όρος προστέθηκε στον κόσμο της μόδας, που έτσι κι αλλιώς αγαπάει τους νεωτερισμούς. Στο παρελθόν τα jeggings (τζιν και κολάν), τα skorts (φούστα και σορτς) και τα shackets (πουκάμισα και τζάκετ), ξετρέλαναν τους φασιονίστας και τώρα είναι έτοιμοι να υιοθετήσουν ένα νέο στυλ και φυσικά το νέο του όνομα.
Πρόκειται για το drouser, που δεν είναι άλλο από ένα παντελόνι που περιβάλλεται από ένα φόρεμα.
Την περασμένη Κυριακή στην τελετή των βραβείων Bafta πολλές ήταν οι σταρ που υιοθέτησαν το νέο αυτό στυλ.
Στην κορυφή του drouser στυλ τοποθετείται η Έμα Στόουν, που εμφανίστηκε στα βραβεία με ένα σύνολο Chanel. Το σχέδιο είχε παρουσιαστεί στο σόου του οίκου πριν από τρεις εβδομάδες.
Και μπορεί τα προηγούμενα χρόνια οι στιλίστες να μην προτιμούσαν αυτό το είδος της ενδυμασίας, τώρα όμως που απέκτησε όνομα σίγουρα θα αποτελέσει το αγαπημένο τους στυλ για την βραδιά των Όσκαρ, στις 26 Φεβρουαρίου.