Το τελευταίο αντίο είπαν φίλοι και συγγενείς στην Ντέμη Γεωργίου η οποία «έφυγε» πριν από λίγα 24ωρα από τη ζωή, καθώς προσβλήθηκε από βακτηριακή λοίμωξη, η οποία της προκάλεσε σηπτικό σοκ.
Φίλοι και συγγενείς συγκεντρώθηκαν στις 12:00 το μεσημέρι της Πέμπτης (25/07) στο Α’ νεκροταφείο της Αθήνας, για να αποχαιρετήσουν την κοπέλα που έγινε γνωστή από τη συμμετοχή της στο MasterChef.
![](/image/s320x/file/files/1/2024/07/ntemi_georgiou03.jpg)
Σύμφωνα με την επιθυμία της 39χρονης σεφ, οι παρευρισκόμενοι πρέπει να είναι ντυμένοι στα λευκά, ενώ μετά την κηδεία θα ακολουθήσει καφές σε μπαράκι στο Μετς.
Επιπλέον, έγινε γνωστό πως η Ντέμη Γεωργίου είχε εκφράσει την επιθυμία αντί στεφάνων οι παρευρισκόμενοι να κάνουν δωρεές για τα αδέσποτα ζώα της Πάρου.
![](/image/s320x/file/files/1/2024/07/ntemi_georgiou02.jpg)
Την Παρασκευή (26/07) οι φίλοι της διοργανώνουν beach party στην Πάρο την ώρα της δύσης του ηλίου, κάτι που η αδικοχαμένη κοπέλα επιθυμούσε.