Ακόμη κι αν είναι νωρίς για ταξίδια σε νησιά, δεν χάνουμε την ευκαιρία κάθε φορά που μας δίνεται η δυνατότητα να μεταφερθούμε σε αγαπημένους νησιωτικούς προορισμούς, έστω και νοητά. Αυτή τη φορά ταξιδεύουμε σε αγαπημένα, ελληνικά νησιά μέσα από τις κουζίνες τους; Πώς; Γράφει η Ελπίδα Πιτάκη Επισκεπτόμαστε στην πόλη εστιατόρια και ταβέρνες με κουζίνες νησιωτικές και παραδοσιακές συνταγές που μας συστήσουν στα μυστικά τους. Κρήτη, Σαντορίνη, Κύθηρα, Λήμνος, Χίος, Νάξος κ.α. μπαίνουν στο μικροσκόπιο και μας ταξιδεύουν με τις μοναδικές, γευστικές δημιουργίες τους σε πανέμορφα γαστρονομικά μονοπάτια.
Κρήτη
Κατσούρμπος
Χίος
Αρμόλια
Σαντορίνη
Άλλη Σκάλα
Λέσβος
Μόλυβος