Το all day long Πάνθεον στην Προξένου Κορομηλά είναι ένα από τα πιο ιστορικά στέκια της Θεσσαλονίκης. Για την ακρίβεια, το bar του μετρά 13 χρόνια ζωής και συγκαταλέγεται στα αγαπημένα των πλέον απαιτητικών. Η πρόσφατη επιτυχημένη επέκτασή του κατόρθωσε να παντρέψει με αρμονικό και επιτυχημένο τρόπο το παλιό με το μοντέρνο. Μάλιστα, στην περίπτωση της συγκεκριμένης επιχείρησης, αυτό δεν αποτελεί κλισέ. Η παλιά «βαριά» ξύλινη μπάρα συνεχίζει, ανανεωμένη πια, να αγκαλιάζει όσους την αγάπησαν όλα αυτά τα χρόνια και να γοητεύει με τις υψηλού επιπέδου υπηρεσίες του. Ο νέος διπλανός χώρος χαρακτηρίζεται για το industrial clean style του και σας προδιαθέτει με τη φιλόξενη ατμόσφαιρά του να το κάνετε στέκι σας από την πρώτη κιόλας στιγμή. Η τοποθεσία του, μια ανάσα από την παραλιακή, αλλά μακριά από την οχλαγωγία της, οι ωραίες ψαγμένες μουσικές και το αξιόλογο service το τοποθετούν αναμφίβολα στις επιχειρήσεις που πρέπει να επισκεφτείτε.
Info
Δευτέρα-Σάββατο: 08.00-αργά, Κυριακή: 09.00-αργά 3,80 ευρώ (freddo cappuccino), 7 ευρώ (ποτό), 8,50 ευρώ (cocktail) Προξένου Κορομηλά & Καρόλου Ντηλ, Θεσσαλονίκη Τηλ. 2310 287767 www.facebook.com/Pantheon.bar