Ματς-διαφήμιση του ποδοσφαίρου ήταν το εναρκτήριο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής της Bundesliga ανάμεσα στην Μπάγερν Μονάχου και τη Λεβερκούζεν, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με ισοπαλία 2-2 από την «Allianz Arena» χάρις στο εύστοχο πέναλτι του Παλάσιος στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και να παραμένουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τους Βαυαρούς.

Η Μπάγερν πήρε κεφάλι στο σκορ πολύ νωρίς (7′) με ακόμη ένα γκολ του Χάρι Κέιν – το 4ο του Άγγλου σέντερ φορ – όμως οι «ασπιρίνες» δείχνουν πως φέτος είναι τρομερά σκληρή ομάδα. Ο Γκριμάλντο στο 26′ ισοφάρισε σε 1-1 και παρά το γεγονός ότι οι Βαυαροί ξαναπήραν το προβάδισμα στο 86′ με τον Γκορέτσκα, η Μπάγερ Λεβερκούζεν είχε την υπομονή και την ικανότητα για να βρει άλλο ένα γκολ στις καθυστερήσεις (90’+4′) με το πέναλτι του Αργεντινού μέσου, διατηρώντας το αήττητό της και την πρωτοπορία της στο βαθμολογικό πίνακα.