Πλήθος κόσμου συγκεντρώθηκε χθες το βράδυ στο Σύνταγμα (29/3) στη Συναυλία Ειρήνης για την Ουκρανία, που τόσο πολύ συζητήθηκε τις τελευταίες μέρες.
Στη συναυλία, που διοργάνωσε η συλλογικότητα «Αλληλεγγύη για όλους», τραγούδησαν γνωστοί καλλιτέχνες, μεταξύ άλλων ο Χρήστος Θηβαίος, η Νατάσα Μποφίλιου, η Γιώτα Νέγκα, η Λίνα Νικολακοπούλου, ο Γιώργος Νταλάρας, η Ελένη Τσαλιγοπούλου κ.ά.
Οι επιλογές τραγουδιών έδιναν το δικό τους μήνυμα: από το «Ποιος τη ζωή μου» στο «Ανεμολόγιο», και από τα «Παραπονεμένα λόγια» στην «Μπαλάντα του κυρ Μέντιου».
Η συναυλία ξεκίνησε με πλάνα από την βομβαρδισμένη Ουκρανία και οι συγκεντρωμένοι κρατώντας τις σημαίες της ειρήνης, τραγουδούσαν και φώναζαν αντιπολεμικά συνθήματα.
Δείτε τις φωτογραφίες:
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/sunauliaklik.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/sunaulia1.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/sunaulia2.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/sunaulia3.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/sunaulia4.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/sunaulia5.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/sunaulia6.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/sunaulia7.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/sunaulia8.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/sunaulia9.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/sunaulia10.jpg)