Με κεντρικά συνθήματα «να σταματήσει τώρα η ρώσικη εισβολή στην Ουκρανία, να σιγήσουν τα όπλα. Αλληλεγγύη στους πρόσφυγες. Αλληλεγγύη στον ουκρανικό λαό», πλήθος κόσμου άρχισε να συγκεντρώνεται από τις 20:00 στα Προπύλαια και επί της οδού Πανεπιστημίου για να παρακολουθήσει τη συναυλία ειρήνης που διοργανώθηκε από τη συλλογικότητα «Αλληλεγγύη για όλους». Λίγο μετά τα μεσάνυχτα, η συναυλία, στην οποία συμμετείχαν δεκάδες καλλιτέχνες, ολοκληρώθηκε.
Το παρών έδωσε μεταξύ άλλων ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, Αλέξης Τσίπρας.
Έχει πλέον αποκατασταθεί η κυκλοφορία στην οδό Πανεπιστημίου.
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/Synavlia.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/Synavlia-1.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/Synavlia-2.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/Synavlia-3.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/Synavlia-4.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/03/Synavlia-5.jpg)