Οι λεπτομέρειες που έρχονται συνεχώς στο φως της δημοσιότητας από την άγρια δολοφονία της 29χρονης κοπέλας από τον πατέρα της στην Κέρκυρα είναι συγκλονιστικές.
Μια από αυτές, ωστόσο, έχει να κάνει με τον «Ρόκυ», τον σκύλο της 29χρονης ο οποίος παραμένει ακόμη στο σημείο όπου η ιδιοκτήτρια του έχασε την ζωή της πριν λίγα 24ωρα.
Ο Ρόκυ δεν φεύγει από την πόρτα του σπιτιού, ούτε τα τελευταία 24ωρα με τον χιονιά και προκαλεί συγκίνηση στους κατοίκους του νησιού.