Η Νεφέλη είναι 20 χρονών. Σπουδάζει φιλολογία και είναι τρεις ημέρες την βδομάδα εθελόντρια στους χώρους φιλοξενίας των προσφύγων. Ξεκίνησε στη Λέσβο πριν κάποιους μήνες και τώρα προσφέρει τις υπηρεσίες της στην πύλη Ε2 στον Πειραιά. Το Newsbeast.gr τη συνάντησε να καθαρίζει, με ένα ζευγάρι γάντια και μια μεγάλη μαύρη σακούλα, το χώρο από τα σκουπίδια. Η συνέπειά της προκαλεί εντύπωση. Δεν έδειχνε να θεωρεί την εργασία αυτή αγγαρεία. Δεν έδειχνε να δυσανασχετεί.
Η εθελόντρια που βοηθά τους πρόσφυγες
Η 20χρονη Νεφέλη βρέθηκε στη Λέσβο και από εκεί στον Πειραιά για να προσφέρει τις πολύτιμες υπηρεσίες της
![Η εθελόντρια που βοηθά τους πρόσφυγες](/files/1/2016/03/ethelontis2.jpg)