Οι παρεΐστικες στιγμές με γευστικά μεζεδάκια και τσιπουράκι αποτελούν πάντα ιδανική αφορμή για μια έξοδο. Στις γειτονιές της πόλης οι προτάσεις για να ευχαριστηθείτε μια τέτοια βόλτα δεν εξαντλούνται εύκολα, αφού υπάρχουν μπόλικες επιλογές για να απολαύσετε το δημοφιλές απόσταγμα συνοδεία θαλασσινών αλλά και στεριανών μεζέδων. Γράφει ο Μίλτος Μιχαλάς Από ψαροταβέρνες και μοντέρνα μεζεδοπωλεία μέχρι μαγαζιά με ατμόσφαιρα παλιού καφενέ. Παρακάτω επιλέξαμε μερικά από τα πιο αγαπημένα μας στέκια –όχι απαραίτητα τσιπουράδικα– που μας βάζουν σε μερακλίδικη διάθεση για τσίπουρο και καλό μεζέ.
Ε/Γ Ταξιδεύοντας
Ψάριστον
Ψαρού
Τα Καραμανλίδικα του Φάνη
Άνοιξη παρά Τέταρτο