Σε ένα πρωτοφανές ξέσπασμα προχώρησε ο Γιώργος Πιλίδης μέσω του λογαριασμού που διατηρεί στο Instagram.
Αφορμή στάθηκε το περιστατικό με την Άντζελα Καρίνι από την Ιταλία, η οποία αποχώρησε σε λιγότερο από ένα λεπτό από το ρινγκ κατά τη διάρκεια του αγώνα με την intersex πυγμάχο, Ιμάνε Χελίφ, από την Αλγερία.
«Πόσο πιο χαμηλά μπορεί να πέσει η ανθρωπότητα… Επειδή ένας άνδρας θέλει να αυτοπροσδιοριστεί γυναίκα, του επιτρέπουν να αγωνιστεί στην κατηγορία των γυναικών. Για ποια ίσα δικαιώματα μας μιλάτε εσείς εκεί στα κανάλια; Τι έχετε να πείτε για αυτό;», γράφει σε Insta-story, που ανέβασε ο Γιώργος Πιλίδης.
«Για πόσο καιρό ακόμα εμείς οι φυσιολογικοί θα καθόμαστε να ανεχόμαστε αυτή την αηδία; Όσο για το ολυμπιακό ιδεώδες; Απλά δεν υπάρχει φέτος. Ένα καρναβάλι οι Ολυμπιακοί Αγώνες», συμπληρώνει με αιχμηρό λόγο ο 24χρονος αθλητής της πάλης.
Αυτές είναι οι αναρτήσεις του:
![](/image/s320x/file/files/1/2024/08/453443368_331339876612924_6956164390863047794_n.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2024/08/453425086_3849627945315121_2497529148540216692_n.jpg)