Οκτώ λεπτά πριν τη λήξη του 4ου τελικού χάντμπολ ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό, οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να διακοπεί ο αγώνας. Οι διαιτητές ζητούν εκκένωση του γηπέδου.

Με το σκορ στο 26-19 υπέρ του Ολυμπιακού και οκτώ λεπτά να απομένουν για να ολοκληρωθεί η αναμέτρηση, οπαδοί της ΑΕΚ εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και πέταξαν ένα καπνογόνο, με αποτέλεσμα η αποστολή του Ολυμπιακού να φύγει για τα αποδυτήρια και να διακοπεί ο αγώνας.

Με νίκη στην -αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα- έδρα της Ένωσης, ο Ολυμπιακός κατακτά το πρωτάθλημα και βρίσκεται πολύ κοντά στο να το καταφέρει, καθώς προηγείται με επτά γκολ, με μόλις οκτώ λεπτά να απομένουν στο ρολόι, όμως το παιχνίδι έχει διακοπεί και οι δύο διαιτητές είναι αυτοί που θα κρίνουν το μέλλον του. Αυτή τη στιγμή, οι δύο αποστολές βρίσκονται στα αποδυτήρια.

Πηγή: gazzetta.gr