Στο Food Festival του National Geographic Traveller συμμετέχει ο Δήμος Θεσσαλονίκης, που είναι μέλος του Δικτύου Δημιουργικών Πόλεων της UNESCO στον τομέα της Γαστρονομίας, σε συνεργασία με τον Οργανισμό Τουρισμού Θεσσαλονίκης. Στο Λονδίνο για τις ανάγκες της διοργάνωσης βρίσκονται ο Δήμαρχος Θεσσαλονίκης Κωνσταντίνος Ζέρβας, η Πρόεδρος του Οργανισμού Τουρισμού Θεσσαλονίκης Βούλα Πατουλίδου και η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Τουρισμού του Δήμου Θεσσαλονίκης Μαρία Καραγιάννη.
![](/image/s320x/file/files/1/2023/07/%CE%B6%CE%B5%CF%81%CE%B2%CE%B1%CF%821.jpg)
Στο περίπτερο του Οργανισμού Τουρισμού Θεσσαλονίκης, στην έκθεση που διοργανώνει το περιοδικό National Geographic Traveller, παρουσιάζονται γεύσεις και αυθεντικές συνταγές της Θεσσαλονίκης. Συγκεκριμένα, η Θεσσαλονίκη συμμετέχει στη διεθνή έκθεση γαστρονομικού ενδιαφέροντος με χορτόπιτα αλλά κι ένα all day breakfast & brunch με αυθεντικά στοιχεία της Θεσσαλονίκης και άριστες πρώτες ύλες. Το άνοιγμα του φύλλου, τα αβγά, το κουλούρι Θεσσαλονίκης και ο γύρος γίνονται πρωταγωνιστές και συστήνονται στην παγκόσμια αγορά συνοδευόμενα από κρασί της περιοχής, που έχει επιλέξει η Ένωση «Οινοποιοί Βορείου Ελλάδος». Τα εδέσματα της Θεσσαλονίκης ήδη ενθουσίασαν τους επισκέπτες της έκθεσης και αναμένεται συνέχεια κι αύριο.
![](/image/s320x/file/files/1/2023/07/%CE%B6%CE%B5%CF%81%CE%B2%CE%B1%CF%823.jpg)
Παράλληλα τρέχει μεγάλη καμπάνια προβολής της Θεσσαλονίκης σε κεντρικό σημείο της βρετανικής πρωτεύουσας αλλά και ψηφιακά μέσω διαδικτύου, παρουσιάζοντας την πόλη ως τον απόλυτο city break προορισμό.