Σε μία συμβολική κίνηση προχώρησαν διαδηλωτές οι οποίοι συμμετείχαν στη μαζική πορεία που πραγματοποιήθηκε στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, μετά το πολύνεκρο ναυάγιο στην Πύλο.
Άγνωστοι, την ώρα που η πορεία διέρχοταν από το συντριβάνι της οδού Εθνικής Αμύνης στο ύψος της Εγνατίας έριξαν κόκκινη μπογιά, η οποία παραπέμπει στο αίμα των νεκρών μεταναστών και ανάρτησαν πλακάτ με συνθήματα κατά των εθνικών συνόρων.
Δείτε τις φωτογραφίες του GRTimes:
![](/image/s320x/file/files/1/2023/06/navagio_dromeno-1.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/06/navagio_dromeno1.jpg)