Στα λευκά έχουν ντυθεί τα ορεινά των Τρικάλων ήδη από χθες το βράδυ (29.11), ενώ η χιονόστρωση είναι σημαντική και σε χαμηλότερα υψόμετρα. Το Περτούλι είδε τα πρώτα χιόνια για φέτος και ο φωτογραφικός φακός του trikalavoice.gr κατέγραψε εντυπωσιακές λήψεις.
![Πρώτα χιόνια στο Περτούλι Πρώτα χιόνια στο Περτούλι](/image/s320x/file/files/1/2021/11/pertouli7.jpg)
Ιδιαίτερα προσεκτικοί θα πρέπει να είναι οι οδηγοί που κινούνται στο ορεινό οδικό δίκτυο της περιοχής καθώς σημειώνονται κατολισθήσεις σε πολλά σημεία.