Υλικά
Ένα μεγάλο μέρος της ελληνικής χριστουγεννιάτικης παράδοσης είναι φυσικά η απόλαυση των γλυκών λιχουδιών -κουραμπιέδες, μελομακάρονα, δίπλες– που στο μυαλό των περισσότερων έχουν συνδυαστεί άρρηκτα με την εορταστική περίοδο.
Ένα από τα «εθνικά γλυκά» των Χριστουγέννων, οι κουραμπιέδες, έχουν την τιμητική τους αυτές τις ημέρες, με τα νοικοκυριά της χώρας να προμηθεύονται τις καλύτερες πρώτες ύλες ώστε να τους παρασκευάσουν σπιτικά και άλλα απλώς να βρίσκονται προς αναζήτηση των καλύτερων σε φούρνους και ζαχαροπλαστεία.