Όταν πρόκειται για φαγητό και ο δρόμος σε φέρνει στο Χαλάνδρι, σίγουρα θα έχεις πολλές και διαφορετικές μεταξύ τους επιλογές. Στο μεγαλύτερο ποσοστό συναντάς γευστικά στέκια με φιλοσοφία all day και casual φαγητό, αλλά και μερικές από τις πιο παλιές και αυθεντικές ταβέρνες της Αθήνας. Γράφει η Νάντια Μασσαχού Η περιοχή αγαπά επίσης το street food, ενώ δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε καλύψει σε επιλογές μοντέρνας ελληνικής κουζίνας. Παράλληλα ωστόσο, υπάρχουν ελάχιστοι εκπρόσωποι μιας «υψηλής» γαστρονομίας και αρκετές προτάσεις από έθνικ γεύσεις. Ακολουθεί ο αγαπημένος μας γευστικός δεκάλογος.
Υδρούσσα
Ο Τζίτζικας και ο Μέρμηγκας
Ψαράκια & Θαλασσινά
Κίτσουλας
Παραδοσιακό μαγειρείο που λειτουργεί από το 1946 στο Χαλάνδρι, ελάχιστα λεπτά έξω από το κέντρο του. Απλό χώρος που αναβλύζει οικειότητα, φοβερές γεύσεις ιδίως στα μαγειρευτά και αναμφίβολο must για όσους αναζητούν συχνά τη σπιτική κουζίνα. Plus οι πολύ καλές τιμές και το σούπερ ευγενικό service. Μάθε περισσότερα για τον Κίτσουλα