Η Karen Alsop από την Αυστραλία βάζει τα δυνατά της για να φέρνει το χαμόγελο στα πρόσωπα των παιδιών και να κάνει τα όνειρά τους πραγματικότητα. Και μπορεί όλα τα παιδιά να έχουν δικαίωμα στο όνειρο αλλά δεν είναι σίγουρο πως όλα θα έχουν την ευκαιρία να το δουν να γίνεται πραγματικότητα. Η Aslop βάζει το δικό της λιθαράκι αξιοποιώντας τις γνώσεις της ως digital artist και το Photoshop στο πλαίσιο του HeART Project. Η Tahliyah πάσχει από μια ασθένεια που την καθηλώνει σε αναπηρικό αμαξίδιο και της στερεί τη δυνατότητα να μιλήσει, να περπατήσει ή έστω να σταθεί όρθια. Η μητέρα της Jacqui γνώρισε την Karen πέρσι. Αποτέλεσμα αυτής της γνωριμίας ήταν η εκπληκτική εικόνα ε τίτλο «Καρδιά λιονταριού».
Η Karen βοήθησε και την εξάχρονη Sienna που πάσχει από εγκεφαλική παράλυση. Στη δική της περίπτωση χρησιμοποιήθηκε ο Πίτερ Παν που την παίρνει από το χέρι για να πετάξουν μαζί.