Δεν είναι λίγες οι φορές που είπες ένα μικρό ψεματάκι στον εαυτό σου, για να νιώσεις καλύτερα και να βρεις μια δικαιολογία για κάτι που δεν έκανες ή (στη συγκεκριμένη περίπτωση) για κάτι που έκανες. Το ίδιο συμβαίνει, φυσικά, και κατά τη διάρκεια των ταξιδιών σου. Δες παρακάτω ποια 12 ψέματα λες στον εαυτό σου κάθε φορά που ταξιδεύεις και σίγουρα ένα πονηρό γελάκι θα σου ξεφύγει…
«”Καίω” όλο το φαγητό που τρώω με το περπάτημα»
«Αυτή η τσάντα θα περαστεί σίγουρα ως χειραποσκευή»
«Δεν χρειάζομαι ξενοδοχείο, θα κοιμηθώ στο αεροπλάνο/λεωφορείο/τρένο/πλοίο»
«Δεν θα ελέγξω το εταιρικό email»
«Αυτή η πτήση στις 6.00 δεν είναι και τόση μεγάλη ταλαιπωρία»
«Δεν θα ασχολούμαι με τα social media τόσο συχνά»