Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Λαμία στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League 1 με τη νίκη να αποτελεί μονόδρομο και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, στο οποίο είχε και δύο δοκάρια, είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 χάρη στο όμορφο γκολ του Σαμασέκου στο 44ο λεπτό.

Οι Πειραιώτες πήγαν να γίνουν άνω-κάτω μετά την ήττα από την ΑΕΚ στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου Ελλάδας αλλά ηρέμησαν με το 6-1 επί του Παναιτωλικού και τώρα θέλουν να πάρουν το τρίποντο και στη Λαμία ώστε να μη χάσουν κι άλλο έδαφος στη μάχη του τίτλου, μία εβδομάδα πριν υποδεχθούν τον Παναθηναϊκό στο Καραϊσκάκη.

Η ομάδα του Μίτσελ μπήκε στο ματς με σοβαρότητα και είχε δύο δοκάρια, καταφέρνοντας τελικά να ανοίξει το σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 44′, όταν ο Σαμασέκου με ωραίο πλασέ εκτός περιοχής έστειλε τη μπάλα στη γωνία για το 0-1, με το οποίο πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες.

Δείτε το 0-1 του Ολυμπιακού στη Λαμία…