Η ΑΕΚ… κατάφερε να ηττηθεί με 3-1 από τη Νόα στον πρώτο αγώνα για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League, με το highlight του παιχνιδιού να είναι το δεύτερο γκολ των Αρμένιων με σουτ του τερματοφύλακά τους από την περιοχή τους!

Από την αρχή της αναμέτρησης ο αέρας ήταν δυνατός και στο πρώτο ημίχρονο ευνοούσε τους «κιτρινόμαυρους», οι οποίοι, όμως, δεν αξιοποίησαν όσο θα έπρεπε το γεγονός. Το αξιοποίησαν, όμως, οι γηπεδούχοι χάρη και στα λάθη του Στρακόσα…

Κορυφαίο, φυσικά, αυτό του 67ου λεπτού, όταν ο τερματοφύλακας Τσαντσάρεβιτς εκτέλεσε ένα φάουλ στην περιοχή του και η μπάλα, με τη βοήθεια του ανέμου, έσκασε στο έδαφος και πέρασε πάνω από τον γκολκίπερ της Ένωσης, για να γίνει με αυτόν τον τρόπο το 2-1.