Στο 90ο λεπτό, ο Μπέσα σκόραρε και έκανε το 6-1 κόντρα στη Μπέσα. Προηγήθηκε γκολ του Φετφατζίδη, στο 88ο λεπτό.
Με νίκη – ρεκόρ, 6-1 επί της Μπέσα, «σφράγισε» o Ολυμπιακός το εισιτήριο για τον γ’ προκριματικό γύρο του Europa League (απέναντι στη Μακάμπι Τελ Αβίβ). Καταιγιστικοί οι «ερυθρόλευκοι» στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και πέτυχαν όλα τα γκολ τους.

Τα γκολ σημείωσαν ο Ντουντού στο 45ο και στο 78ο λεπτό, ο Νταρμπισαιρ στο 53ο λεπτό, Ο Μαρέσκα στο 75ο λεπτό και στο 89ο λεπτό, ο Φετφατζίδης στο 88ο λεπτό. Στο 48ο λεπτό ισοφάρισε προσωρινά για την Μπέσα ο Λαζαρέφσκι.
Ολυμπιακός: Πάρντο, Γκαλίτσιος, Μέλμπεργκ, Μπράβο, Χόλεμπας, Ντουντού, Μαρέσκα, Ζαϊρί (46′ Ντάρμπισιρ), Μιραλάς, Όσκαρ (46′ Μήτρογλου), Ντιόγκο (69′ Φετφατζίδης)

Μπέσα: Μπακάι, Αλίγιου, Χαντζίμπουλιτς, Τσικαλέσι (84′ Τραγκάι), Οσμάνι, Φερίζοβιτς, Πότσι, ντος Σάντος, Ντέμπι (72′ Στίνι), Γιάκουπι (76′ Χότζα), Λαζαρέφσκι