Ο Στέφανος Τζίμας ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στην εκτός έδρας νίκη της Νυρεμβέργης επί της Γκρόιτερ Φιρτ με 4-0, πετυχαίνοντας δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα το ένα με εκπληκτικό τακουνάκι.

Ο 18χρονος επιθετικός παραχωρήθηκε φέτος ως δανεικός από τον ΠΑΟΚ στη Νυρεμβέργη που έχει οψιόν αγοράς και αν συνεχίσει να κάνει εμφανίσεις σαν κι αυτή κόντρα στη Γκρόιτερ Φιρτ η ομάδα του Μίροσλαβ Κλόζε μάλλον θα προσπαθήσει να τον αποκτήσει με κανονική μεταγραφή.

Στο 18ο λεπτό, με το σκορ στο 0-1, ο Σοάρες έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Τζίμας με πολύ ωραία κίνηση, με τακουνάκι, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2, βάζοντας βάσεις νίκης για την ομάδα του.

Στη συνέχεια μάλιστα, στο 34′, ο Έλληνας επιθετικός βρήκε ξανά δίχτυα, αυτή τη φορά με κοντινό πλασέ μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα σε σουτ του Τζούστβαν.