Η ΑΕΚ μπήκε καλά στον φιλικό αγώνα με την Κλαμπ Μπριζ και άνοιξε το σκορ με τον Λιβάι Γκαρσία στο 12′, στο επόμενο λεπτό όμως έγινε το 1-1 με το απίθανο αυτογκόλ του Λιούμπιτσιτς και ενώ ο Μπρινιόλι ήταν εκτός θέσης.

Η Ένωση συνεχίζει την προετοιμασία της και παράλληλα τα φιλικά παιχνίδια, αντιμετωπίζοντας αυτή τη φορά τη δυνατή Κλαμπ Μπριζ που έχει εξασφαλίσει απευθείας τη συμμετοχή της στη League Phase του Champions League.

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 12′ με τον Λιβάι Γκαρσία, ένα λεπτό μετά όμως οι Βέλγοι ισοφάρισαν… χωρίς να κάνουν τίποτα. Τα έκαναν όλα, άλλωστε, οι Λιούμπιτσιτς και Μπρινιόλι, ο πρώτος με το γύρισμά του προς το τέρμα και ο δεύτερος με το να είναι εκτός θέσης.

Έτσι, προς έκπληξη όλων, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1, με τρόπο που δεν μπορούσε να φανταστεί κανείς.