Στο Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο έφτασαν λίγα λεπτά μετά τις 9 το πρωί της Πέμπτης οι ηθοποιοί που αναμένεται να καταθέσουν σήμερα στη δίκη του Πέτρου Φιλιππίδη ή να δηλώσουν τη συμπαράστασή τους στα θύματα.
Το «παρών» δίνουν η Άννα – Μαρία Παπαχαράλαμπους, η Λένα Δροσάκη και ο σύζυγός της, Αλέξανδρος Μπουρδούμης, η Τζένη Διαγούπη, η Σάννυ Χατζυαργύρη, η Πηνελόπη Αναστασοπούλου και ο πρόεδρος του ΣΕΗ, Σπύρος Μπιμπίλας.
Στα δικαστήρια από άλλη είσοδο έφτασε και η Κάτια Δανδουλάκη, που αναμένεται να καταθέσει σήμερα μαζί με τη Λένα Δροσάκη, η οποία είναι ένα από τα πρόσωπα που έχουν καταγγείλει τον ηθοποιό για κακοποιητική συμπεριφορά αλλά και σεξουαλική παρενόχληση.
![](/image/s320x/file/files/1/2022/11/diki_filippidi5.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/11/diki_filippidi4.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/11/diki_filippidi3.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/11/diki_filippidi2.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/11/diki_filippidi1.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/11/diki_filippidi7.jpg)