Την περιοδεία του στον Βόλο συνεχίζει ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, Στέφανος Κασσελάκης. Ο νέος πρόεδρος του κόμματος της αξιωματικής αντιπολίτευσης, επισκέφθηκε ένα σπίτι, το οποίο ήταν γεμάτο με λάσπη, μετά τη σφοδρή κακοκαιρία «Elias» που χτύπησε την ευρύτερη περιοχή.
Ο κ. Κασσελάκης μάλιστα κάθισε στο πρεβάζι και έβγαλε τα παπούτσια του και πραγματοποίησε αυτοψία στο πλημμυρισμένο ακίνητο.
Μάλιστα, πήρε και ένα φτυάρι και… έπιασε δουλειά.
Δείτε φωτογραφίες του thenewspaper:
![](/image/s320x/file/files/1/2023/10/kasselakis_volos00.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/10/kasselakis_volos001.jpg)