Με ήρωα τον Ηλία Σολάκη ο Αστέρας Τρίπολης πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα και ανέβηκε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Ράγιος καθώς πλάσαρε ιδανικά τον Κηπουρό. Ο Αστέρας ήταν κυρίαρχος του παιχνιδιού και μπορούσε να διευρύνει το σκορ αλλά τα δοκάρια σταματούσαν τις προσπάθειες του.

Παρόλα αυτά ο ΠΑΣ δεν το έβαλε κάτω και έφερε το ματς στα ίσα όταν ο Μπεσέρα ύστερα από ιδανική μπαλιά του Ζαραδούκα έκανε το 1-1 κι αυτό ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ευκαιρίες διαδέχονταν η μία την άλλη και για τις δύο ομάδες και όλα έβαιναν προς την ισοπαλία. Όμως, στο 91′ ο Σολάκης έδωσε τη λύση και με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Αργυρόπουλου έκανε το 2-1 και το σύνολο της Τρίπολης πανηγύρισε ακόμα μια νίκη.