Οικογένεια, φίλοι και γνωστοί αποχαιρετούν αυτή τη στιγμή στο Α’ Νεκροταφείο Αθηνών τη Ρένα Κουμιώτη, οι ερμηνείες της οποίας στιγμάτισαν τις δεκαετίες του ’60 και ’70. Η νεκρώσιμη ακολουθία θα ψαλεί από τον Ιερό Ναό των Αγίων Θεοδώρων του κοιμητηρίου.
Στεφάνια έστειλαν το Πανελλήνιο Σωματείο Ελλήνων Τραγουδιστών, ο Μίμης και η Λουκίλα Πλέσσα, ο δήμαρχος Αθηναίων Κώστας Μπακογιάννης, η Μαίρη Χρονοπούλου, η Μαίρη Λίντα. Το παρών δίνουν στο τελευταίο αντίο ο Σπύρος Μπιμπίλας, ο Μιχάλης Βιολάρης, ο Μανώλης Μητσιάς, ο Νικήτας Κακλαμάνης κ.ά.
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti1.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti2.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti3.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti4.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti5.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti6.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti7.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti9.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti10.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti12.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti11.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti13.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti14.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/04/kideia_koumioti15.jpg)