Ο Σεπτέμβριος σηματοδοτεί την επιστροφή στα σχολεία και στη δουλειά και μας βάζει σε πρόγραμμα. Για να κάνετε την καθημερινότητά σας νοστιμότερη, σας προτρέπουμε να ανανεώσετε τις διατροφικές συνήθειες με σπιτικά σάντουιτς, με τα τυριά του Τυροκομείου Κωσταρέλου. Το Τυροκομείο Κωσταρέλου παράγει καθημερινά περισσότερα από 40 τυροκομικά προϊόντα υψηλής ποιότητας και διατροφικής αξίας, με βάση το φρέσκο ελληνικό γάλα, κατσικίσιο ή και πρόβειο. Με δυο φέτες καλό ψωμί και συνδυάζοντας με απλά υλικά τα παραδοσιακά τυριά τους, φτιάξτε σάντουιτς για το σχολείο ή για το διάλειμμα στη δουλειά. Η βραβευμένη βαρελίσια φέτα, σκληρή – ή πλούσια μαλακή που απλώνεται στο ψωμί, ή μεστή 12μηνης ωρίμανσης, χρειάζεται μόνο ελαιόλαδο και ρίγανη. Το ελαφρώς πικάντικο κεφαλοτύρι ταιριάζει απόλυτα με λίγο πιπέρι και φρέσκια ρόκα, η ώριμη γραβιέρα θέλει μέλι ή μαρμελάδα με σύκο.
Πληροφορίες
Πατριάρχου Ιωακείμ 30-32, Κολωνάκι Τηλ. 210 7259000 www.kostarelos.gr Fb page: Τυροκομείο Κωσταρέλου