Με ολοκληρωτικό αποκλεισμό απειλείται πλέον η παραλία της Ροβιάτας στην Ηλεία, ενώ ο δρόμος από την εθνική οδό προς τη θάλασσα έχει καταστεί επικίνδυνος για διερχόμενους οδηγούς και πεζούς. Του ανταποκριτή μας από το patrisnews.com στην Ηλεία Η καταστροφή που συντελείται τα τελευταία χρόνια βρίσκεται στο τελικό της στάδιο, αφού όχι ημέρα με την ημέρα αλλά ώρα με την ώρα πλέον ο δρόμος και τα χωράφια που βρίσκονται στο πλάι του χειμάρρου «Γκουρλέσσα», υποχωρούν και οι συνέπειες είναι πλέον ανυπολόγιστες. Ήδη, έχει χαθεί ένα μεγάλο τμήμα της παραλίας και παρά τις όποιες παρεμβάσεις έχουν γίνει κατά διαστήματα στο σημείο, δεν έχει υπάρξει θετικό αποτέλεσμα, αφού όπως λένε και οι κάτοικοι της Ροβιάτας, πρόκειται «για πασαλείμματα» και όχι για έργα ουσίας που θα δώσουν οριστική λύση στο πρόβλημα.
Ο χείμαρρος κατάπιε δρόμο και παραλία στην Αμαλιάδα
Δείτε τις φωτογραφίες
![Ο χείμαρρος κατάπιε δρόμο και παραλία στην Αμαλιάδα](/files/1/2017/01/110.jpg)