Με κλασικές ελληνικές γεύσεις για μικρούς και μεγάλους, σπιτική ατμόσφαιρα, value for money φιλοσοφία, γενναίες μερίδες, μεγάλες σάλες (τουλάχιστον στην πλειοψηφία τους) και χώρους για τους λιλιπούτειους συνοδούς σας (κάποιες από αυτές), οι ταβέρνες που ακολουθούν σας βάζουν στο αυτοκίνητο, δίνοντάς σας μια γευστική αφορμή για οικογενειακή βόλτα. Γράφει η Ελπίδα Πιτάκη Από την Κηφισιά μέχρι τη Γλυφάδα και από το Περιστέρι μέχρι τα Σπάτα, σας προτείνουμε οχτώ επιλογές για να γευματίσετε σπιτικά και μαμαδίστικα σε ένα οικογενειακό τραπέζι που… αυτήν τη φορά θα ετοιμάσουν άλλοι για εσάς! Το μόνο που έχετε να κάνετε εσείς είναι απλώς να το απολαύσετε.
Μυρτιά
Μπεμπέκα
Το Στέκι του Ανδρέα
George’s Steak House