Ένα τραπεζάκι σε κάποια αυλή ή σε έναν πεζόδρομο, νόστιμοι ψαρομεζέδες, ένα ποτηράκι ούζο και καλή παρέα. Σκέφτεστε τίποτα καλύτερο για καλοκαιρινή έξοδο στην πόλη; Βγήκαμε στο κέντρο της Αθήνας και βρήκαμε για εσάς κλασικά ουζερί, καφενεία και μεζεδοπωλεία για παρεΐστικες στιγμές με ουζάκι και γευστικά μεζεδάκια. Γράφει ο Μίλτος Μιχαλάς Έξι αυθεντικά στέκια που μας σερβίρουν απλές γεύσεις σε τίμιες τιμές και μας εμπνέουν να αράξουμε με τις ώρες στα τραπεζάκια τους. Επισκεφθείτε τα και δεν θα χάσετε! Με ήλιο και λίγο ουζάκι άλλωστε, όλα γίνονται ομορφότερα.
Διόσκουροι
Σβούρα
Η Λέσβος
Το Ουζερί του Λάκη