Στο πλαίσιο της υπογραφής Συμφώνου Συνεργασίας του Δήμου Παύλου Μελά με το Τμήμα για τα Δικαιώματα του Παιδιού του Συμβουλίου της Ευρώπης, ο Δήμος Παύλου Μελά φιλοξένησε την καμπάνια «ΕΝΑ στα ΠΕΝΤΕ» για τον τερματισμό της παιδικής σεξουαλικής κακοποίησης, στο 3ο Φεστιβάλ Παιχνιδιού, που διοργανώθηκε στο πάρκο «Τζένη Καρέζη» της Δημοτικής Ενότητας Πολίχνης.
![](/image/s320x/file/files/1/2022/06/rapti002.jpg)
Μικροί και μεγάλοι είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για το φαινόμενο μέσα από τα ενημερωτικά εργαλεία του Συμβουλίου της Ευρώπης που διένειμαν οι εθελοντές της καμπάνιας.
![](/image/s320x/file/files/1/2022/06/rapti003.jpg)
Η Έλενα Ράπτη συνεχάρη τον Δήμαρχο Παύλου Μελά, Δημήτρη Δεμουρτζίδη και την Αντιδήμαρχο Κοινωνικής Πολιτικής Υγείας & Προνοιακών Θεμάτων, Χαρά Αμανατίδου για την έμπρακτη στήριξή τους στον αγώνα για την προστασία των παιδιών και για την εξαιρετική διοργάνωση της εκδήλωσης.