Πρώτοι λάνσαραν αυτό το στυλ, οι ράπερς. Πλέον, αποτελεί μόδα την οποία ακολουθούν πολλοί νέοι. Ανάμεσά τους ο ναύτης… ράπερ, που τον λέγαν «χρυσοδάχτυλο». Ο γιος του πρώην γραμματέα της ΝΔ, Λευτέρη Ζαγορίτη, Γεράσιμος είναι trendy. Κυκλοφορεί με χαμηλοκάβαλο παντελόνι, μποξεράκι κατά προτίμηση ριγέ και κάνει πράξη την ατάκα του Διονύση Παπαγιαννόπουλου: «χούφτωσ’ την, χούφτωσ’ την». Δείτε ποιους μιμείται στυλιστικά, αν και αυτό που έκανε με τη Τζούλια είναι αμίμητο.
![](/image/s320x/file/files/1/2010/%CF%83%CF%89%CE%B2%CF%81%CE%B1%CE%BA%CE%BF.jpg)
Δείτε κι άλλους νέους με το ίδιο στυλ:
![](/image/s320x/file/files/1/2010/Baggy_Pants_larry%20platt_pants%20on%20the%20ground.jpg)