Εξαιρετικό ματς και θέαμα στη Ριζούπολη. Ο Απόλλων προηγήθηκε, ο ΠΑΣ Γιάννινα έκανε τη συνηθισμένη ανατροπή του (1-2). Όμως η «Ελαφρά Ταξιαρχία» τον… πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα και πήρε μια σημαντική κι εντυπωσιακή νίκη με 4-3, που την ξεκόλλησε από τον βαθμολογικό πάτο.
![SUPERLEAGUE / ÊÅÑÊÕÑÁ - ËÁÑÉÓÁ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ÓÔÁÌÁÔÇÓ ÊÁÔÁÐÏÄÇÓ / EUROKINISSI) SUPERLEAGUE / ÊÅÑÊÕÑÁ - ËÁÑÉÓÁ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ÓÔÁÌÁÔÇÓ ÊÁÔÁÐÏÄÇÓ / EUROKINISSI)](/image/s320x/file/files/1/2017/11/%CE%BA%CE%B5%CF%81%CE%BA%CF%85%CF%81%CE%B1.jpg)
Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Κέρκυρας με την ΑΕΛ για την 10η αγωνιστική της Super league. Το τελικό 1-1 δεν άφησε κανέναν απόλυτα ικανοποιημένο, μιας και αμφότεροι παραμένουν στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα με 10 βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 33’ με τον Κριζμάν και εφτά λεπτά αργότερα ο Γκόμες, με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.