Ο Ατρόμητος ετοιμάζεται για το σημαντικό παιχνίδι του Σαββάτου στην Τούμπα, κόντρα στον ΠΑΟΚ, με την προϊστορία του στη Θεσσαλονίκη να δείχνει πως δεν του αρέσουν οι ισοπαλίες.

Η ομάδα του Περιστερίου μετράει 15 αναμετρήσεις στην συμπρωτεύουσα από τότε που έγινε η συγχώνευσή της με τη Χαλκηδόνα, στις οποίες μετράει έξι «διπλά», εφτά ήττες και μόλις δύο που έχουν μείνει στο «Χ».

Μάλιστα, και οι δύο είναι κόντρα στον Ηρακλή, με τελικό αποτέλεσμα διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις, (με γκολ του Λουτσιάνο στο 92’ τη σεζόν 2007-08 για το τελικό 1-1 και με γκολ του Βέλλιου στο 90’ την περίοδο 2009-10 για το τελικό 2-2).

Πάντως, όλα αυτά έρχονται σε αντίθεση με τις φετινές του επιδόσεις μακριά από το Περιστέρι, αφού το «Χ» είναι το αγαπημένο του αποτέλεσμα, έχοντας τρεις ισοπαλίες, μία νίκη και μία ήττα σε πέντε ματς.

Όσον αφορά τα ματς με τον «δικέφαλο του Βορρά», η προϊστορία στην Τούμπα είναι απόλυτα ισορροπημένη, με τους Περιστεριώτες να μετρούν δύο νίκες και ισάριθμες ήττες σε τέσσερα ματς.