Με έναν Μιχάλη Κωνσταντίνου βγαλμένο από τα παλιά, καθώς ο Κύπριος επιθετικός πέτυχε δύο γκολ, η Ομόνοια επικράτησε άνετα 3-0 της Ρένοβα στην Κύπρο και βρίσκεται με το ένα πόδι στον γ’ προκριματικό γύρο του Champions League.

Ο Κ, πρώην ποδοσφαιριστής των Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού, στο 6ο μόλις λεπτό κέρδισε πέναλτι, μετά την ανατροπή του από τον Ιγκνιατόφσκι, ο οποίος, μάλιστα, δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα, αφήνοντας τη Ρένοβα με δέκα παίκτες.Ο 32χρονος φορ ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε, γράφοντας το 1-0. Ο ίδιος παίκτης πέτυχε γκολ στο 17ο λεπτό, που ακυρώθηκε, όμως, ως οφσάιντ.

Η Ομόνοια συνέχισε να πιέζει και στο 28′ διπλασίασε τα τέρματά της με γκολ του Ντάβιντσον. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με καρφωτή κεφαλιά ο Κωνσταντίνου, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ, κλειδώνοντας τη νίκη και βάζοντας γερά θεμέλια για την πρόκριση των πρωταθλητών Κύπρου στην επόμενη φάση.

Πηγή: sport-fm