Σε πένθιμο κλίμα λόγω του θανάτου του Τζορτζ Μπάλντοκ, στη μνήμη του οποίου τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή, ο Ολυμπιακός με γκολ του Γιαζίτζι νίκησε με 1-0 τον Ατρόμητο σε φιλικό αγώνα στις εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ είχε στην αρχική 11άδα τούς Ανδρούτσο, Τανούλη, Λούλη και Παπακανέλλο και το παιχνίδι άρχισε με γκολ, καθώς στο 5ο λεπτό ο Γιαζίτζι βρήκε δίχτυα για το 1-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο 15′ αποχώρησε για τον Ατρόμητο λόγω τραυματισμού ο Καρλίτος και τις επόμενες μέρες θα διαπιστωθεί το ακριβές μέγεθος του προβλήματος.

Η 11άδα του Ολυμπιακού: Αναγνωστόπουλος (46′ Μπότης), Κοστίνια (65′ Ορτέγκα), Ανδρούτσος (65′ Ροντινέι), Τανούλης, Μπιανκόν, Γκαρσία, Ολιβέιρα, Λόλης, Παπακανέλλος, Βέλντε, Γιαζίτζι (65′ Έσε).