Ο Κενάν Γιλντίζ άνοιξε με γκολάρα το σκορ στο ματς της Γιουβέντους με την Αϊντχόφεν για την πρεμιέρα του Champions League, σπάζοντας το ρεκόρ του Αλεσάντρο Ντελ Πιέρο ως ο νεαρότερος σκόρερ της ιταλικής ομάδας στη διοργάνωση.

Ο διεθνής Τούρκος άσος πήρε φέτος το Νο10 και στον πρώτο του αγώνα στο Champions League έβαλε ένα γκολ αλα Ντελ Πιέρο, όπως το ονομάζουν οι Ιταλοί, πλασάροντας υπέροχα στην απέναντι γωνία.

Ήταν το 21ο λεπτό και με αυτόν τον τρόπο έγινε το 1-0, με τον Τούρκο να γίνεται στην ηλικία των 19 ετών και 136 ημερών ο πιο νέος σκόρερ της Γιούβε στη διοργάνωση.

Από εκεί και πέρα, λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 27′ ήρθε και το 2-0 για τους «μπιανκονέρι» με την κοντινή προσπάθεια του ΜακΚένι μετά την ωραία ενέργεια του Γκονζάλες.