Το 3ο δημοτικό σχολείο Θέρμης στη Θεσσαλονίκη έγινε στόχος βανδαλισμού, καθώς άγνωστοι μπήκαν μέσα το βράδυ της Πέμπτης (28/4) και έσπασαν ό,τι βρήκαν.
Συγκεκριμένα, όπως ανέφερε ο Δήμος Θέρμης, οι άγνωστοι δράστες προκάλεσαν ζημιές στον εξοπλισμό μιας αίθουσας (θρανία, γραφείο δασκάλου), την πόρτα και τα τζάμια, ενώ σκόρπισαν χαρτιά στην αυλή.
Μάλιστα, η αντιδημαρχία Παιδείας έκανε όλες τις απαραίτητες ενέργειες ώστε να αποκατασταθούν άμεσα οι ζημίες προκειμένου το σχολείο να είναι πανέτοιμο να λειτουργήσει την Τρίτη 3 Μαΐου, ενώ υποβλήθηκε μήνυση κατά αγνώστων.
Δείτε φωτογραφίες από τον βανδαλισμό:
![](/image/s320x/file/files/1/2022/04/1-%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BF.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/04/2-%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BF.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/04/3-%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BF.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2022/04/4-%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%BF.jpg)