Το μεσημέρι της Τρίτης (7/3) στην Καλαμάτα, ένας 92χρονος οδηγός για άγνωστο λόγο δεν αντιλήφθηκε ότι υπήρχαν σκαλιά μπροστά στο Δημοτικό Ωδείο και συνέχισε την πορεία του προς αυτά.
Σύμφωνα με το tharossnews.gr o ηλικιωμένος με τη βοήθεια περιοίκου βγήκε από το όχημα του χωρίς να έχει τραυματιστεί, ενώ στο σημείο έφθασε και η αστυνομία.
Εκείνη την ώρα γίνονταν μαθήματα στο Ωδείο, αλλά ευτυχώς δεν περνούσε από το σημείο κάποιος μαθητής.
Δείτε τις φωτογραφίες από το ατύχημα
![](/image/s320x/file/files/1/2023/03/autokinito.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/03/autokinito1.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2023/03/autokinito2.jpg)